Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu i na czym polega?
Przytrzasnęły Ci się kiedyś kluczyki lub drzwi? Wówczas trzeba działać natychmiast. Zamiast panikować, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Fachowiec pomoże awaryjnie otworzyć drzwi. Warto jednak znać podstawowe metody otwierania samochodu w trakcie awarii. Ile kosztuje ta usługa? Jak podłączyć rozruchowe kable? O czym lepiej zapomnieć? Sprawdzamy!
Kiedy skorzystać z usługi awaryjnego otwierania samochodu?
Z usługi awaryjnego otwierania drzwi należy skorzystać w przypadku:
- wyładowania – pilota lub akumulatora,
- zatrzaśnięcia kluczyków w aucie,
- nieprawidłowej elektryki samochodu.
Awaryjne otwieranie drzwi z użyciem narzędzi ślusarskich i poduszki hydraulicznej
Do podstawowych sposobów na awaryjne otwieranie aut zalicza się metoda zwana złodziejską. W ten sposób bowiem często złodzieje kradną samochody, otwierając tą metodą pojazdy. Metoda ta jest nieinwazyjna, gdyż wymaga użycia narzędzi ślusarskich. Nie wiąże się z uszkodzeniem karoserii, zamka czy uszczelek.
Innym sposobem awaryjnego otwierania samochodów jest odciąganie drzwi z użyciem przyssawki. W ten sposób powstaje szczelina, w którą wkłada się poduszkę hydrauliczną. Potem pompuje się poduszkę, tak aby rozszczelnić auto. Następnie wprowadza się w nią haczyk i wykonuje próbę otwarcia auta od środka. Wymagana jest jednak precyzja. Można także złapać kluczyki i wyjąć je przez szczelinę. Jeśli metoda ta nie jest przeprowadzana przez specjalistę, to wtedy może dojść do uszkodzenia auta.
Jak podłączyć kable rozruchowe i uruchomić samochód?
Oprócz awaryjnego otwierania istotne jest awaryjne uruchamianie samochodu. Zwykle do problemu dochodzi w okresie zimowym. Zużywa się wtedy więcej prądu. Ważne, aby czerwony kabel podłączyć do dodatnich biegunów akumulatorów. Nie dołączaj gazu do drugiego auta w trakcie uruchamiania pierwszego. Zaleca się także zachowanie uważności do iskier, które mogą skutkować wybuchem auta.
Awaryjne otwieranie samochodu jest potrzebne w szczególności w przypadkach:
- niskiej temperatury,
- wieku akumulatora,
- nieprawidłowo domkniętych drzwi,
- włączonej lampki w aucie.
Najlepiej jednak skorzystać z pomocy fachowca.
Profesjonalne awaryjne otwieranie samochodu
Masz problem z otwarciem samochodu? Skorzystaj z całodobowej pomocy! Jest to wygodne rozwiązanie w przypadku, kiedy zatrzasnęły się kluczyki lub drzwi. Nie ma wówczas dla specjalisty znaczenia producent, marka czy rocznik, jak również wariant. Warto wybrać fachowca, który ma wiedzę, jest po szkoleniach i jest na bieżąco z rynkiem, jak również dysponuje niezbędnymi narzędziami.
Jaki jest koszt awaryjnego otwierania samochodu?
Awaryjne otwieranie aut zależy przede wszystkim od rodzaju pojazdu i zamka, metody otwierania oraz pory interwencji specjalisty. W przypadku standardowej pomocy w starszych modelach aut kwota wynosi około 150-200 złotych. W sytuacji, gdy specjaliści mają do czynienia z nowszymi modelami, wymaga to większej pracy i ostrożności. Wtedy kwota przekracza 300 złotych. Nierzadko należy się skontaktować z firmą specjalizującą się w awaryjnym otwieraniu samochodu w celu ustalenia indywidualnego kosztu usługi.
Czego nie należy robić?
Lepiej zapomnieć o złości w przypadku, gdy kluczyki zatrzasnęły się w środku. Może zatrzasnęły się na fotelu, stacyjce czy bagażniku. Zamiast się złościć, należy zacząć działać. Ważne, aby nie robić tego pochopnie. Nie zbijaj w złości szyby, gdyż możesz się zranić lub będzie się to wiązać z wysokimi kosztami, jeśli chodzi o wstawienie nowej szyby. Poza tym zapobiegniesz uszkodzenia tapicerki czy lakieru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana