Zastosowanie folii we wnętrzach samochodów
Folie samochodowe stosuje się ze względów estetycznych i ochronnych. Pozwalają one na zmianę odcienia, a nawet koloru karoserii, jednak to nie wszystkie ich funkcje. Mianowicie folia stanowi zabezpieczenie lakierowanej powierzchni zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych czy środków chemicznych używanych na drogach. Folie stosuje się na zewnątrz, jak też wewnątrz auta.
Co okleja się folią na zewnątrz samochodu?
Folie używane do oklejania samochodów produkowane są na bazie polichlorku winylu. Daje to ogromne możliwości plastyczne. Chemicy, którzy stworzyli ten materiał, jak też szeroka rzesza użytkowników, zwracają uwagę na cenne właściwości folii. Przede wszystkim jest termoplastyczna, czyli w odpowiedniej temperaturze idealnie przylega do wszelkiego rodzaju powierzchni. Po prawidłowym nałożeniu nie odkleja się i nie odstaje, nawet przy niskich lub wysokich temperaturach.
Oklejanie folią, wykonywane w takich miejscach, jak Mega Oklejanie, daje możliwości nawet całkowitej zmiany koloru auta. W ten sposób osiąga się ciekawe efekty, na przykład nadanie barwy, która w oryginale nie występuje w palecie producenta samochodu. Można również zdecydować się na więcej niż jeden kolor. Jeszcze jednym wyjściem jest podkreślenie istniejącej już barwy z jednoczesnym zabezpieczeniem lakieru fabrycznego.
Firmy naklejające folię na samochody tą samą techniką nanoszą również na nie wszelkie reklamy lub loga firmowe. W takich przypadkach wersji kolorystycznych jest o wiele więcej. Możliwe jest nawet naniesienie na karoserię hologramu. Ten typ reklamy działa przez całą dobę, a w przypadku chęci sprzedaży auta przez firmę zdjęcie folii nie sprawia zbyt wielu problemów.
Co można okleić folią wewnątrz samochodu?
Oklejanie samochodów folią nie ogranicza się tylko do ich zewnętrznych części. Przede wszystkim okleja się szyby w celu ich przyciemnienia. Specjalną ozdobną wersją folii można poprawić wygląd progów i klamek. W celach ochronnych określoną odmianą folii można pokryć elementy deski rozdzielczej.
W ten sam sposób ochrania się elementy szklane na zegarach i ekran komputera pokładowego. Wtedy folia pełni role zdecydowanie ochronną, taką jak warstwa tworzywa na ekranie smartfonu. Lusterko wsteczne dobrze jest pokryć warstwą antyrefleksyjną, której walory kierowca doceni podczas nocnej jazdy. Natomiast dodatkowe akcenty kolorystyczne we wnętrzu auta nadadzą mu indywidualnego charakteru.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana