Znaczenie tkaniny szklanej w naprawie karoserii samochodowej
Tkaniny szklane w połączeniu z żywicą poliestrową pozwalają precyzyjnie wypełnić ubytki materiału w karoserii samochodowej, łodziach oraz przyczepach. Sprawdzą się także do wzmacniania oraz usztywniania konstrukcji naprawianych elementów. Jaką rolę odgrywają tkaniny szklane w naprawie karoserii samochodowej?
Czym się wyróżnia tkanina szklana?
Włókno szklane powstaje ze szkła wodnego. Wyróżnia się sprężystością, odpornością na działanie ognia oraz ścieranie. Dzięki temu może być stosowane w szeroko rozumianej naprawie karoserii. Włókno szklane w połączeniu z żywicą sprawdzi się do wypełniania różnych ubytków w konstrukcji pojazdu. Po matę szklaną sięga się zwykle w sytuacji, gdy w karoserii auta na dobre zagościła rdza. Właściciele starszych samochodów, których nadwozie zostało zajęte przez rdzę, z pewnością docenią zalety i możliwości tkaniny szklanej. Z łatwością tkanina szklana do naprawy karoserii nadbuduje ubytki i spowoduje szybkie rozwiązanie problemu.
Jak stosować tkaninę szklaną do naprawy samochodów?
Na początek należy przyciąć tkaninę szklaną do wymiarów przyszłej łaty, aby później zedrzeć zardzewiały lakier za pomocą szlifierki. Następnie usuwa się wszystkie ogniska korozji i odtłuszcza powierzchnię, na którą nakłada się podkład antykorozyjny. Wycięty kawałek maty szklanej można już wcisnąć w otwór lub przyłożyć w miejsce uszkodzenia. Matę szklaną trzeba nasączyć żywicą, zachowując jednak precyzję, ponieważ bardzo szybko się utwardza. Po wyschnięciu matę jeszcze raz poddaje się szlifowaniu i delikatnemu zmatowieniu, aby później nałożyć podkład wypełniający niewidoczne szczeliny. Przed malowaniem podkład także trzeba zmatowić i doprowadzić szlifowaniem do jak najgładszej powierzchni. Na koniec załatane miejsca maluje się farbą. Profesjonalne maty szklane oferuje m.in. sklep dla zmotoryzowanych Rozruch z Raciborza, który dba o jakość produktów i zadowolenie Klientów.
Jakie ma zalety tkanina szklana do naprawy karoserii samochodowej?
Włókno szklane pod względem podstawowych cech i właściwości znacznie przewyższa inne produkty do szpachlowania. Dzięki jego zastosowaniu części samochodowe zyskują dużą wytrzymałość. Jeśli samochód jest stale eksploatowany zimą, jego elementy wykonane z włókna szklanego mogą wytrzymać zmienne warunki klimatyczne. Dodatkowo tkanina szklana podobnie jak stal nierdzewna, jest całkowicie odporna na rozkład i korozję. Korzystając z tego materiału, można również stworzyć dowolny, a nawet bardzo złożony kształt karoserii. Korpus z włókna szklanego nie rdzewieje, jest łatwy w obróbce i naprawie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana